| RSS   Вітаємо, Гість  Ви ввійшли, як  "Невизначена істота"!
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 - експериментальний майданчик Всеукраїнського рівня
Шкільна галактика...
Меню сайту
Про закріплення працівників СКМСД за навчальними закладами

Відповідно до листа Смілянського МВ УМВС України в Черкаській області від 09.01.2015 №176З за Смілянською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 7 закріплена – Федорець Інна Миколаївна (093-788-68-30); Начальник сектору кримінальної міліції Карнаушенко Євгеній Олександрович (093-741-48-17).

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради вчителям

Спілкування з батьками по телефону.

Як правильно телефонувати батькам і відповідати на їхні дзвінки.

   Спілкування з батьками - частина роботи вчителя й класного керівника. Причому якщо е кілька років тому переважало все-таки особисте спілкування педагогів та батьків, то тепер через повсякденну зайнятість мам та татусів усе більше діалогів все-таки відбувається по телефону.

Загальні правила телефонних переговорів.

  1. Пам’ятайте про те, що будь яка телефонна розмова не повинна бути тривалою. 3-5 хвилин – це час телефонної розмови про щось серйозне. Близько хвилини - стільки триває звичайний інформаційний дзвінок.
  2. Ваш співрозмовник не бачить Вас так само, як і ви його. Пам’ятайте про це й намагайтесь передати емоції голосом.
  3. Якщо батьки телефонують вам занадто пізно, то це означає що Ви заздалегідь не обговорили з ними «Правила гри». Треба сказати «Я зможу відповісти на Ваші запитання до 19.00 в будні дні».

Якщо Ви телефонуєте батькам…

  1. Спочатку переконайтесь, що Ваш абонент готовий Вас вислухати.
  2. Якщо співрозмовник не може зараз з Вами говорити. Не кладіть слухавку одразу. З’ясуйте, у який час Вам краще зателефонувати ще раз.
  3. Якщо Вам потрібно повідомити негативну інформацію, пам’ятайте, що телефон – не кращий спосіб для цього. Про такі речі краще все таки розмовляти, дивлячись співрозмовникові в очі.Якщо не можете зустрітися використовуйте правило «Бургера». Це означає, що на почату розмови ви повинні подати нейтральну інформацію. Потім ви маєте видати саме ту погану «Пігулку», заради якою й було влаштовано всю розмову. А от завершити спілкування найкраще позитивом, про що вам потрібно потурбуватися заздалегідь.
  4. Як що Вам потрібно повідомити їм про те, що в дитини травма. Не починаючи розмову з фрази промовленої трагічним голосом: « Це Світлана Іванівна. На жаль, я телефоную повідомити, що в Максима виникла серйозна травма…». У такому випадку у батьків серйозний переляк і цілковите неприйняття подальшої інформації. Починати розмову потрібно словами: «Це, Світлана Іванівна. У нас усе гаразд. Максим ударився, але зараз все добре, його оглянув лікар, турбуватися не потрібно».

Якщо Вам телефонують батьки.

 І висловлюють до Вас претензії. Для того, щоб вийти зі скрутної ситуації, скористайтеся декількома прийомами:

1. Спочатку дайти батькам висловитися.

2. Приблизно через 2-3 хвилини беріть ініціативу в свої руки. Ваше завдання запросити батьків на зустріч, й обговорити ті претензії, які в них виникли.

3. Якщо співрозмовник продовжує кричати, ображати, а ви не можете йому відповісти, користуйтеся екстреним прийомом - обривайте зв'язок. А коли зв'язок буде відновлено, ваше завдання – відразу взяти ініціативу на себе. «Я почула що Ви зараз сказали. Гадаю немає рації обговорювати це далі в такому агресивному тоні». Пропоную зустрітися через день й обговорити проблему»

4. Ви не володієте інформацією. Спокійно кажете батькам, що Вам потрібен час, щоб розібратися з ситуацією. І при цьому не забудьте чітко обговорити строки, коли Ви зможете перетелефонувати й відповісти на питання.

5. Телефонує, але не вчасно. Візьміть тайм- аут, а потім перетелефонуйте.

6.Вас обвинувачують у тому, чого ви не робили. НЕ починайте виправдовуватися. Переведіть розмову на іншу тему.

7.Намагаються обговорити з вами інших вчителів або іншу дитину, змушуючи Вас давати свою оцінку. Спокійно, але дуже впевнено скажіть, що Ви це робити не будете.

8. Потрібно закінчити тривалу розмову. На початку розмови попередьте, що у Вас є 3,5,10 хвилин. І тому, коли час вийде, припиняйте розмову та прощайтеся зі співрозмовником. Це характеризує Вас як людину слова.

Головне не забувайте – бути постійно ввічливими з батьками.

Шкільна галактика-2...
Слідкуй за часом!
Корисні посилання

<Свята України
Наша адреса:
Запрошуємо на навчання!

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Смілянської міської ради Черкаської області
Безкоштовний хостинг uCoz