| RSS   Вітаємо, Гість  Ви ввійшли, як  "Невизначена істота"!
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 - експериментальний майданчик Всеукраїнського рівня
Шкільна галактика...
Меню сайту
Про закріплення працівників СКМСД за навчальними закладами

Відповідно до листа Смілянського МВ УМВС України в Черкаській області від 09.01.2015 №176З за Смілянською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 7 закріплена – Федорець Інна Миколаївна (093-788-68-30); Начальник сектору кримінальної міліції Карнаушенко Євгеній Олександрович (093-741-48-17).

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Віртуальна екскурсія

Все починається з дитинства! І початок у всьому -  навчання, оволодіння знаннями і культурою, а навчання починається з книги, з читання.  Читання – це багатогранне, але цілісне явище, яке пронизує усю систему виховання та освіти. Одним із основних елементів  школи є бібліотека (недарма її називають кабінетом №1).

Велику роль для читача відіграє вміння користуватися бібліотечним фондом, орієнтуватися в безмежному книжковому просторі.

Навчити учнів користуватися бібліотекою, її джерелами інформації – обов’язок шкільного бібліотекаря.

Книги – унікальне, феноменальне творіння людства.  Не можна уявити своє життя без книги і тому я  обрала професію бібліотекаря. Книги – мої постійні супутники, починаючи з шкільного  та студентського життя. Книги –  найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях. Недарма в народі кажуть: книга вчить, як на світі жить; хто багато читає, той багато знає. Ці  крилаті вислови знаходяться на почесному місці і в моїй шкільній бібліотеці. В моїй, тому що з першого дня відкриття школи я працюю в бібліотеці Смілянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.  Почала свою діяльність у школі-новобудові, ще коли йшло будівництво. Зустріла мене директор школи Ярошик Лариса Іванівна, взяла за руку і привела до кімнати на першому поверсі : «Тут буде ваша бібліотека, бажаю успіхів... Що треба від мене – звертайтесь».  І почалася робота фізична і творча.

На той час не вистачало художньої та методичної літератури. Фонд підручників задовольняв потреби лише на 40%. Шкільна бібліотека змінювала своє місце знаходження, так як не вистачало навчальних кабінетів для школярів, адже до школи прийшло 2500 учнів, з них перших класів - 12! Це була найбільша школа у місті. Забезпечення підручниками: одна навчальна книга на чотири особи.

Інтер’єр бібліотеки складався з двох столів, кафедри для видачі книг, 10 стелажів та кількох стільців. Нелегко було працювати в таких умовах, але не зважаючи на труднощі, з кожним роком бібліотека укомплектовувалася книгами та підручниками, набувала з роками вигляду книгозбірні.

Минуло майже 20 років становлення школи. Іншого зовнішнього вигляду набула наша бібліотека. Це світле, просторе приміщення, де панує спокійна атмосфера, з великою кількістю зелених кімнатних рослин, які надихають читачів на творчу працю.

Нині у бібліотеці оформлено сучасний абонемент та читальну залу на 20 місць для користувачів. Затишна читальна зала стала улюбленим місцем, де можна обговорити цікаві книги, статті, отримати слушні поради.

Тут учні працюють з новинками літератури, готуються до захисту творчих робіт, розробок проектів, конкурсів та вікторин. До послуг школярів оформлений стенд: «Мистецтво бути читачем» за розділами:

- Правила користування бібліотекою;

- Екран збереження підручників;

- Проведення акції «Живи, книго!»;

Книжкові виставки та тематичні полички вдало розкривають книжковий фонд.

Обов’язковою є виставка «Календар знаменних і пам’ятних дат», провідне місце в ній поряд з літературними займають мистецькі дати, події, ювілеї. Це виставки:

«Державні символи України»

«Земля легенд, прославлена в піснях,

Вінок терновий в кетягах калини.

Засіяна талантами земля,

Черкащина – троянда України»

 «На хвилинку зупинись – нову книгу подивись»

«Інформація для вчителя».

В читальній залі встановлено відеоапаратуру: телевізор, відеомагнітофон, карооке та DVD.  З 2002 року розпочали формувати відеотеку, яка налічує 95 аудіовізуальних документів та електронних видань. Також  бібліотека  забезпечена комп’ютером, який підключений до мережі Інтернет.

Значно збільшився  і книжковий фонд, який зараз налічує 3567 екземплярів – художня та методична література, яка надійшла за рахунок держбюджету, та 495 екземплярів подарункових книг.  Учні  забезпечені підручниками на 100% і їх фонд становить18268 екземплярів.

Фонд підручників займає важливу роль у системі роботи бібліотекаря. Щорічно він облікується і зберігається окремо від основного фонду бібліотеки. Підручники  видаються  через класних керівників,  які проводять необхідну роботу з учнями та батьками щодо виховання у  дітей дбайливого ставлення до книги. Беруть участь у виданні фондових підручників учням та організовують їх повернення по закінченню навчального року, контролюють стан підручників у класі. Учнівський актив бібліотеки є надійними помічниками в роботі по збереженню підручників : допомагає бібліотеці в обробці нових надходжень, проведенні санітарних днів, бере активну участь у рейдах перевірки стану підручників.

 

 

 

Шкільна галактика-2...
Слідкуй за часом!
Корисні посилання

<Свята України
Наша адреса:
Запрошуємо на навчання!

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Смілянської міської ради Черкаської області
Безкоштовний хостинг uCoz