| RSS   Вітаємо, Гість  Ви ввійшли, як  "Невизначена істота"!
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 - експериментальний майданчик Всеукраїнського рівня
Шкільна галактика...
Меню сайту
Про закріплення працівників СКМСД за навчальними закладами

Відповідно до листа Смілянського МВ УМВС України в Черкаській області від 09.01.2015 №176З за Смілянською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 7 закріплена – Федорець Інна Миколаївна (093-788-68-30); Начальник сектору кримінальної міліції Карнаушенко Євгеній Олександрович (093-741-48-17).

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Шкільна бібліотека

    Осіння пора багата на свята для бібліотечних працівників. 30 вересня відзначався Всеукраїнський день бібліотек. Готуючись до цього свята, в нашій школі з 26 по 30 вересня проходив Тиждень шкільної бібліотеки. За цей час були проведені екскурсії до шкільної бібліотеки, години цікавих повідомлень, огляди літератури та багато іншого. Протягом цього тижня працювала шкільна медіа тека: показ фільмів, науково-популярних матеріалів, мультиплікаційних фільмів.

    Міжнародний день шкільних бібліотек в 2016 році припав на 24 жовтня. Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня бібліотек – щорічно в четвертий понеділок жовтня.

    Саме цим визначним подіям було присвячене методичне об’єднання шкільних бібліотекарів шкіл міста Сміли, яке було проведено в Смілянській загальноосвітній школі I-IIIст. №7. Підготували та провели цей захід бібліотекар школи Н.А.Ганноченко та  Л.Г.Царинна разом з учнями 6-Бкласу.

    Методист міськво з бібліотечних фондів Г.М.Олійник в своєму виступі сказала, що обирають професію бібліотекаря люди з чудовою якістю- здатністю любити книгу, життя людей, запалити вогонь у душах читачів. Місія ж шкільного бібліотекаря набагато благородніша, бо саме він, разом з учителем, залучає школярів до читання літератури, яка впливає на все подальше їхнє життя, формує світогляд, виховує творчо мислячих, ерудованих громадян незалежної України.

Н.А.Ганноченко, завідувач шкільної бібліотеки

... Читати далі »

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 277 | Додав: vetal1504 | Дата: 10.11.2016 | Коментарі (0)

День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна з важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» поєднує в собі такі значення: єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас, а одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі.
У нашій школі до цього визначного дня керівником гуртка «Ми – патріоти рідного краю» Харченко Ніною Петрівною та шкільним бібліотекарем Ганноченко Нелею Анатоліївною було проведено інформаційну годину «Соборність України». Відзначаючи День Соборності України, ми повинні ще і ще раз врахувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності України. Ідеї соборності, єдності батьківських земель, незалежності й державного суверенітету зміцнюють нашу віру у свою спроможність бути господарями власної землі та здатність забезпечити достойне життя кожного громадянина України.
Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – у Центрі України, на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі – це сила українців. Тільки коли ми об'єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові.
Анна Матвієнко, член гуртка «Ми – патріоти рідного краю».

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 218 | Додав: SP | Дата: 22.01.2016 | Коментарі (0)

У жовтні в загальноосвітній школі №7 проводився другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України». Метою його було розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськостей до читання в Україні. З цього питання був розроблений план заходів місячника шкільної бібліотеки та розпочалося його виконання.
Бібліотека загальноосвітньої школи №7 стала осередком становлення громадянина-патріота України. Виховуючи читача, ми застосовуємо різноманітні форми та методи патріотичного виховання.
Цього року під час місячника в нашій бібліотеці були проведені такі заходи:
- бібліотечний урок «Державні символи України»;
- бібліотечні уроки-екскурсії для учнів перших класів;
- уроки-зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України;
- виставка малюнків «Мистецтво бути читачем»;
- книжкові виставки та тематичні полички, які популяризують українську історію, боротьбу українського народу за незалежність.
У проведенні місячника взяли участь учителі початкових класів: Н.А.Терещенко, Р.В.Панікар, Т.І.Головченко,Т.М.Ганжа, І.Л.Тимошенко, О.Г.Харченко, Л.В.Гончаренко, В.Ф.Зайченко, В.В.Ювшин, Л.П.Єфімова, Л.В.Третяк та вчителі старшої школи: П.В. Єлесін, Л.Г.Царинна, Н.С.Яременко, Л.І.Павленко, Т.М.Бондаренко та інші.
Змістовно був проведений бібліотечний урок «Державна символіка в шкільній бібліотеці» спільно з вчителем історії та права П.В.Єлесіним. Важливе місце в правовому вихованні є знання Конституції держави, законодавства, державних символів (Герба, Прапора, Гімну), державної мови.
Українська національна символіка вперше за багатовікову історію одержала статус державної і сьогодні є втіленням єдності держави і нації.
Використання державних символів у навчально-виховному процесі активізує почуття захищеності, юридичної, ... Читати далі »

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 222 | Додав: SP | Дата: 29.11.2015 | Коментарі (0)

З метою виховання високоосвіченого, культурного, професійного і патріотично налаштованого молодого покоління українців, у квітні-вересні проводиться обласний конкурс проектів кращих вуличних акцій читання серед користувачів юнацького віку «Від ідеї до втілення».

У рамках вищезазначеного конкурсу працівниками Смілянської міської централізованої бібліотечної системи розроблено проект «Бібліоестафета», який передбачає участь у цій акції усіх масових публічних бібліотек, які обслуговують юнацтво. Перше урочисте відкриття бібліоестафети відбулося 24 квітня біля приміщення центральної міської бібліотеки ім.О.Журливої. Під час естафети передається частинка бібліотечної карти міста Сміла від бібліотеки до бібліотеки, охоплюючи мікрорайони міста.

Читачі загальноосвітньої школи №7 разом із бібліотекарем були учасниками  в урочистому відкритті Бібліоестафети біля центральної бібліотеки, а 30 квітня отримали  частину карти міста Сміла в бібліотеці-філії №1(мікрорайон Богдана). Ми взяли  участь в цьому проекті, тому що переконані, що найбільша сила, яку дають книги, - це той духовний потенціал, який  стає основою усього життя людини, його роздумів та вчинків. Книги чекають на нас, читачів, своїх друзів. Їм є про що нам розповісти, чому навчити. Вони будуть терпляче зберігати свої таємниці, щоб одного разу радісно віддати їх нам. Їм вистачить терпіння чекати на цю щасливу мить, тож  якомога частіше звертайтеся  до книги як до справжнього друга за найкращою порадою.

Завідуюча бібліотекою ЗОШ№7  Ганноченко Н.А.

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 203 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 14.05.2015 | Коментарі (0)

“Якщо з дитинства у дитини не виховано любові до книжки, якщо читання не стало її духовною потребою на все життя, в роки отроцтва душа підлітка буде порожньою”. (В. Сухомлинський)

Все починається з дитинства! І початок у всьому -  навчання, оволодіння знаннями і культурою, а навчання починається з книги, з читання.  Читання – це багатогранне, але цілісне явище, яке пронизує усю систему виховання та освіти. Одним із основних елементів  школи є бібліотека (недарма її називають кабінетом №1). Велику роль для читача відіграє вміння користуватися бібліотечним фондом, орієнтуватися в безмежному книжковому просторі. Навчити учнів любити книгу, користуватися бібліотекою, її джерелами інформації – обов’язок шкільного бібліотекаря. Саме тому 23 квітня на Всесвітній день книги і авторського права в бібліотеку загальноосвітньої школи №7 завітали учні 8-Фкл. разом з класним керівником Бондаренко Т.М. Лейкіна Ольга – завідувач бібліотекою-філією №1 Смілянської міської ЦБС разом з Ганноченко Н.А. провели для присутніх  годину цікавих повідомлень: «Книгою призначена зустріч». Пані Ольга цікаво та змістовно розповіла про Всесвітній день книги, який було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995року. Рішення було прийнято з метою просвіти, розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найбільшим засобом поширення знань, найбільш надійним способом їх збереження. В резолюції відзначається  ефективність проведення в цей день книжкових виставок та ярмарок. В шкільній бібліотеці також була розгорнута книжкова виставка з даної теми, а Лейкіна Ольга познайомила учнів з літературою, яка була запропонована тут. Читачі з захопленням слухали розповідь бібліотекаря, а по ... Читати далі »

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 247 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 27.04.2015 | Коментарі (0)

Все починається з дитинства! І початок у всьому -  навчання, оволодіння знаннями і культурою, а навчання починається з книги, з читання.  Читання – це багатогранне, але цілісне явище, яке пронизує усю систему виховання та освіти. Одним із основних елементів  школи є бібліотека (недарма її називають кабінетом №1).

Велику роль для читача відіграє вміння користуватися бібліотечним фондом, орієнтуватися в безмежному книжковому просторі.

Навчити учнів користуватися бібліотекою, її джерелами інформації – обов’язок шкільного бібліотекаря.

Книги – унікальне, феноменальне творіння людства.  Не можна уявити своє життя без книги і тому я  обрала професію бібліотекаря. Книги – мої постійні супутники, починаючи з шкільного  та студентського життя. Книги –  найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях. Недарма в народі кажуть: книга вчить, як на світі жить; хто багато читає, той багато знає. Ці  крилаті вислови знаходяться на почесному місці і в моїй шкільній бібліотеці. В моїй, тому що з першого дня відкриття школи я працюю в бібліотеці Смілянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.  Почала свою діяльність у школі-новобудові, ще коли йшло будівництво. Зустріла мене директор школи Ярошик Лариса Іванівна, взяла за руку і привела до кімнати на першому поверсі : «Тут буде ваша бібліотека, бажаю успіхів... Що треба від мене – звертайтесь».  І почалася робота фізична і творча.

На той час не вистачало художньої та методичної літератури. Фонд підручників задовольняв потреби лише на 40%. Шкільна бібліотека змінювала своє місце знаходження, так як не вистачало навчальних кабінетів для школ ... Читати далі »

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 229 | Додав: Gannochenko_Nelya | Дата: 25.02.2015 | Коментарі (0)

Читачі мають право:

 • користуватися бібліотекою незалежно від місця проживання;
 • безкоштовно отримувати основні види бібліотечно-інформаційних послуг;
 • читачі можуть отримати додому до 3 книг терміном на 30 днів, книги підвищеного попиту на 15 днів;
 • книги-довідники та інші видання, що є в бібліотеці в одному примірнику, видаються для користування тільки в бібліотеці;
 • журнали видаються додому терміном на 5 днів.
 • читачі мають право продовжити термін користування книгами, якщо на них немає попиту з боку інших читачів, але найбільше 2-х разів.

Читачі зобов’язані:

 • при запису до бібліотеки ознайомитися з Правилами користування бібліотекою і підтвердити зобов’язання про їх дотримання своїм підписом на обкладинці читацького формуляру;
 • читачі починаючи з 5 класу, підписуються у формулярах за       кожну одержану книгу;
 • читачі повинні дбайливо ставитись до одержаних в бібліотеці книг та інших документів, не робити на них ніяких поміток, не виривати і не загинати сторінок, не виносити з приміщення бібліотеки, якщо вони не записані у формулярі, повертати їх у встановлений термін;
 • не порушувати розстановку фонду на полицях з відкритим доступом, не виймати карток з каталогів та картотек;
 • при одержанні книг та інших документів переглянути їх стан і при виявленні в них дефектів повідомити п ... Читати далі »
Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 261 | Додав: Gannochenko_Nelya | Дата: 25.02.2015 | Коментарі (0)

Заходячи до бібліотеки, треба привітатись з бібліотекарем.

Коли просиш у бібліотекаря книжку або допомогу в пошуку книжки, не забувай про слова ввічливості: "будь ласка" та "дякую".

До бібліотекаря звертайся на ім'я по батькові.

Якщо книжку тобі видали в читальному залі – тихо сядь за вільний стіл. Читай книжку не вголос. Не висловлюй своє захоплення або незадоволення вголос. Пам’ятай, поруч є й інші читачі – їм твої репліки будуть заважати.

Не треба приходити до бібліотеки з їжею.

Бібліотека – не спортивний майданчик, не треба бігати, штовхатись, голосно розмовляти. Краще зверніть увагу на книжки. Ви можете взяти додому почитати 1-2 книги.

Коли ти вже йдеш з бібліотеки, не забудь сказати "дякую" та "до побачення".

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 283 | Додав: Gannochenko_Nelya | Дата: 25.02.2015 | Коментарі (0)

Обгорни книгу в папір – не бруднитиметься обкладинка.

Не читай книгу під час їди – можеш забруднити її.

Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстих предметів – від цього рветься палітурка.

Не загинай ріжків на сторінках книги – ріжки відриваються і псується книга – зроби собі для книги закладку.

Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.

Не перегинай книгу – від цього вириваються сторінки.

Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.

Не читай книгу на сонці.

Правила гігієни читання

Не потрібно читати в лежачому положенні.

Не можна читати, коли темно.

Промені світла повинні падати на книгу зліва або зверху.

Книгу тримати не ближче 30 см від очей.

Кожну годину потрібно давати очам відпочинок на 10 хвилин.

Як вибрати книгу для читання

На книжковій виставці ти завжди знайдеш цікаві книги.

В картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами. Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.

За систематичним каталогом можна довідатись, які книги, що цікавлять тебе, є в бібліотеці. Всі картотеки, як і книги на полицях, розставлені за галузями знань, в певній системі. Тому ві ... Читати далі »

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 328 | Додав: Gannochenko_Nelya | Дата: 25.02.2015 | Коментарі (0)

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, у нашій державі відзначається День українського козацтва. «З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі», - читаємо у підручнику з історії.

Звичайно, як справжні нащадки козаків, ми не можемо забувати про це свято. І тому 11 клас разом із класним керівником Безсікерних С.В. та шкільним бібліотекарем Нелею Анатоліївною Ганноченко відвідали бібліотеку-філіал Смілянської міської центральної бібліотеки, де відбулася зустріч із справжнім героєм-козаком Радзієвським Юрієм Леонідовичем. Він і розповів нам про те, як зароджувалося козацтво, про славні козацькі походи та звичаї,  закони наших славетних предків. Дуже цікаво було слухати цю розповідь, адже вона розповідалась з таким ентузіазмом та запалом в очах, що неможливо було не захоплюватися усім сказаним.

Врешті-решт кожен виніс для себе щось нове із цієї зустрічі, адже далеко не завжди випадає така честь і нагода поспілкуватися зі знавцем українського козацтва наяву. Одинадцятикласники могли поставити різні запитання і отримати чітку і зрозумілу відповідь.

По закінченні зустрічі ми подякували Юрію Леонідовичу за те, що не пошкодував часу і прийшов до нас, щоб відчинити нам двері до героїчного минулого козацтва. Хочеться, аби наше покоління знало більше про історію, бо, на жаль, свідків минулого залишається все менше і менше… Тож, побажаємо смілянському козакові міцного здоров’я і довголіття, а учням -  успіхів та  прагнення ... Читати далі »

Категорія: Шкільна бібліотека | Переглядів: 320 | Додав: Gannochenko_Nelya | Дата: 06.11.2014 | Коментарі (0)

Шкільна галактика-2...
Слідкуй за часом!
Корисні посилання

<Свята України
Наша адреса:
Запрошуємо на навчання!

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Смілянської міської ради Черкаської області
Безкоштовний хостинг uCoz