| RSS   Вітаємо, Гість  Ви ввійшли, як  "Невизначена істота"!
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 - експериментальний майданчик Всеукраїнського рівня
Шкільна галактика...
Меню сайту
Про закріплення працівників СКМСД за навчальними закладами

Відповідно до листа Смілянського МВ УМВС України в Черкаській області від 09.01.2015 №176З за Смілянською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 7 закріплена – Федорець Інна Миколаївна (093-788-68-30); Начальник сектору кримінальної міліції Карнаушенко Євгеній Олександрович (093-741-48-17).

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Шкільне життя
« 1 2 ... 52 53 54 55 56 57 58 »

І. С. Нечуй-Левицький — видатний прозаїк української літератури ХІХ – поч. ХХ ст., майстер великих епічних полотен і реалістичних соціально-побутових романів, повістей та нарисів з народного життя; дослідник народної творчості. Його твори набули широкої популярності і викликають непідробний інтерес у читачів правдивим відображенням життя українського селянства, мальовничими картинами природи рідного краю, співчутливим ставленням автора до пригнічених трудящих, які виступають на боротьбу проти експлуататорів. Перед собою письменник ставив завдання якомога глибше розкопати «непочаті рудники» українського життя.  «Ів. Левицький — се великий артист зору, се колосальне, всеобіймаюче око України. Те око обхапує не маси, не загальні контури, а одиниці, зате обхапує їх із незрівнянною бистротою і точністю, вміє підхопити відразу їх характерні риси і передавати їх нам із такою випуклістю і свіжістю красок, у яких бачить їх...» — так охарактеризував творчий доробок І. Нечуя-Левицького український письменник Іван Франко.

З метою ознайомлення з творчістю майстра української прози, вшанування пам'яті видатного письменника та допомогти сучасному читачеві наблизитися до глибинних витоків його літературної творчості шкільним бібліотекарем  Н.А. Ганноченко підготовлено книжкову виставку «Майстер великих епічних полотен», присвячену 175-річчю від дня народження І. С. Нечуя-Левицького (1838-1918), де представлено твори, статті про життя і літературну творчість письменника, рекомендований  список літератури.
... Читати далі »

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 341 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 20.11.2013 | Коментарі (0)

Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця.

Преподобний Нестор-літописець — киянин, у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Прийняв його сам засновник монастиря преподобний Феодосій. Молитвою та послухом юний подвижник невдовзі перевершив найвидатніших старців. Під час постригу в ченці Нестор був удостоєний сану ієродиякона. Книжкова справа стала змістом його життя.

Найвизначнішою працею Нестора-літописця є «Повість временних літ» — літописне зведення, складене у Києві на початку XII століття. Це перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Преподобний Нестор довів розповідь з літописних зведень кінця XI століття до 1113 року. Всі наступні літописці лише переписували уривки з праць преподобного Нестора, наслідуючи його. Але перевершити так і не змогли. «Повість временних літ» була і залишається найвидатнішою пам’яткою слов’янської культури. Тому преподобного Нестора-літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.

Впродовж кількох століть український народ привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української ж писемності, історії та культури, яка сягає глибокої давнини і нараховує багато тисячоліть. За науковими розвідками лінгвістів, мова української народності почала формуватися ще у VI-IX столітті. Процес унормування загальнонародної української мови вчені відносять до ХІІІ-ХІV століття. У різні періоди літературна мова української народності поєднувала в собі елементи давньоруської писемної мови (Х-ХІІІ ст.), українсько-білоруської (ХІV-ХV ст.), слов’яноукраїнської, староукраїнської («простої мови»), церковнослов’янської (ХІV-ХVІІ ст.). Інтенсивне формування нової української мови дослідники відносять до другої половини ХVІІІ-ХІХ століть. Зачинателем сучасної української літературної мови вважається І. П. Котляревський, а основоположником — Т. Г. Шевченко. Разом з розвитком писемного слова український народ став великою нацією, здатною вирішувати питання будь-якої складності й ваги.
... Читати далі »

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 185 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 03.11.2013 | Коментарі (0)

14 жовтня волонтерським загоном школи "Полум'яні серця" було проведено акцію "Молодь проти алкоголю". У межах цього заходу було влаштовано рейд магазинами нашого району, де є в продажу спиртні напої. Були заготовлені звернення до продавців із закликом не продавати алкогольні напої неповнолітнім особам. Також були розроблені флаєра для дорослих та дітей, які роздали перехожим. В інформаційних листівках розповідалось про наслідки вживання алкоголю та заклик до того, аби не вживати спиртне. Учнями школи були зроблені плакати на цю тему. Активну участь в акції взяли учні 10 та 9-Ф класів. Організаторами заходу були Тетяна Володимирівна Михайлик та Тетяна Анатоліївна Матвієнко.

Маргарита Скрипник, член гуртка «Юний журналіст».

Дивись на YouTube

... Читати далі »
Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 198 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 22.10.2013 | Коментарі (0)

Мабуть, кожен із нас колись замислювався над тим, що таке рідна країна, чим вона особлива, чим ... Читати далі »

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 323 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 22.10.2013 | Коментарі (0)

Милосердя і доброта — людства два крила 

Добрим бути так не просто,

Добро не залежить від зросту.

Добро виростає із серця,

Його не збереш у відерце.

Не залежить доброта від віку,

Добрим треба бути нам довіку.

О. Довгий.

Милосердя, доброта... Ще з давніх часів благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого. ... Читати далі »

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 402 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 22.10.2013 | Коментарі (0)

5 жовтня Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 святкує свій День народження! Вже 21 рік вона гостинно відчиняє двері усім, хто хоче поринути у незвіданий світ знань. З нагоди свята президентською радою школи було затверджено такі святкові заходи: конкурс малюнків на асфальті (для учнів 1-7 класів), караоке для учнів 1-11 класів, спортивні змагання з  волейболу, баскетболу і футболу.

На подвірї школи учні спробували себе в ролі художників і фантазерів. Кожен клас створював малюнок на асфальті на тему: «З днем народження, школо!». Усі учні брали активну участь, а найкреативнішими стали учні 5-А, 6-А, 6-Б і 7-А класів. Їх малюнки були найоригінальнішими!

В актовому залі нашої школи усі учні могли спробувати свої співочі таланти. Чудові пісні в караоке подарували чудовий настрій! Дуже юним співакам сподобалися такі пісні: «Одна калина», «Річка», «Посмішка». ... Читати далі »

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 356 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 22.10.2013 | Коментарі (0)

Свято Дня учителя розпочалося у Смілянській загальноосвітній школі №7 із самого ранку. До початку уроків учні, вдягнені «стилягами», зустрічали вчителів. У вестибюлі діти вітали шановних педагогів з їх професійним святом, висловлювали слова вдячності за їх нелегку працю та разом танцювали під запальну музику.

Після уроків у актовому залі був проведений концерт з нагоди Дня вчителя. Розпочався він із презентації про наш вельмишановний педагогічній колектив. Потім привітали  маленькі школярі  вальсом. Також прозвучало багато пісень у подарунок учителям від учнів молодшої школи. ... Читати далі »

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 147 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 22.10.2013 | Коментарі (0)

Ви знаєте, мабуть, немає в світі людини, яка б не любила музику. Чарівні нотки класики і блюзу, запальні мотиви поп-музики та рок-н-ролу, шалені звуки панку та важкого металу… Серед різноманіття музичних напрямків кожен обирає свій…

Та незважаючи на те, що за допомогою музики розважалися ще в стародавні часи, Міжнародний день музики встановили зовсім недавно — 1 жовтня 1975 року. Тож в цьому році ми відзначаємо 39 річницю свята. Гучні концерти, виступи кращих артистів світу та перли геніальних композиторів — так людство святкує цей День.

... Читати далі »

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 777 | Додав: QWERTY-keyboard | Дата: 11.10.2013 | Коментарі (0)

Шкільна галактика-2...
Слідкуй за часом!
Корисні посилання

<Свята України
Наша адреса:
Запрошуємо на навчання!

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Смілянської міської ради Черкаської області
Безкоштовний хостинг uCoz